کابینت ایرمان

به منظور شکلدهی و انسجام بهتر به بازار کابینت و اصناف وابسته به آن در اوایل سال 1390 به صورت جدی و با بهره گیری از نیروهای باتجربه و باانگیزه بالا و با مخالفت خیلی از اساتید وابسته به اصناف  شروع به کار کرد. این شرکت توانسته در طی مدت زمانی کوتاه و به سرعت بالا نیاز مشتریانِ وسیع این صنعت را با پاسخدهـی به سؤالات ابتدایی گـرفته تا اعلام قیمت کابینت،کمد دیواری،درب اتاق،سیسمونی ها ودکوراسیون داخلی ادارات و منازل برآورده سازد.

صنعت کابینتبرای ساخت یک دستگاه کابینت آشپزخانه نیاز به مشارکت مستقیم و غیرمستقیم حداقل 10 صنف مختلف میباشد که معمولاً چنین ویژگی ای تنها در صنایع مادر مانند صنعت ساختمانی دیده میشود؛ و این مهم با توجه به ابعاد محصول و میزان مشارکت هر یک از صنوف، به نوبه خود منحصربفرد میباشد.

از طرف دیگر، این ویژگی برجسته پاره ای از مشکلات را برای اعضای این زنجیره ایجاد کرده است؛ به طور مثال فروشندگان حاضر در هر یک از این صنوف، سیاستهای مختص خود را دنبال میکنند بدین معنی که هیچ قانون خاصی برای قیمت گذاری در محصولات وجود ندارد، محصولات عرضه شده به بازار با آنچه در واقعیت هستند مطابقت نداشته و بعضا، محصولات تقلبی به جای محصولات واقعی به مشتریان عرضه میگردد، عدم آشنایی مجریان کار با تکنولوژیهای روز دنیا که شاید تمایل به انجام کسب و کارهای سنتی چند ده ساله و عدم گرایش به سبکهای جدید ریشه در همین مشکل داشته باشد، ترس از عدم وابستگی و لو رفتن اطلاعات کسب وکار شرکتها به جای تعامل و به اشتراک گذاری اطلاعات با آنها و مشکلاتی اینچنینی که مجموعه ی همه اینها در کنار هم، منجر به پیدایش یک بینظمی آزاردهنده در این صنعت شده است.

نقش کابینت اشپزخانه در دکوراسیون منزل

طراحی کابینت اشپزخانه از مهمترین ارکان دکوراسیون داخلی محسوب می شود، یک آشپزخانه زیبا بیشترین نقش را در زیبایی دکوراسیون خانه دارد، جایی که وجود کابینت و تجهیزات دیگر نیاز به هماهنگی متناسبی با سایر قسمت های طراحی شده در خانه دارد. طراحی آشپزخانه تنها به معنای دکوراسیون و چیدمان وسایل در آن نیست بلکه باید روح سر زندگی و خلاقیت در آن دیده شود.

 

تاریخچه کابینت

کابینت به شکل امروزی، در اوایل قرن بیستم میلادی و ابتدا به صورت کمدهای تکی در آشپزخانه‌ها به کار گرفته شد. تا پیش از آن آشپزخانه‌ها دارای کابینت‌های ثابت و جاسازی شده و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند و اغلب فعالیت‌های صورت گرفته شده در آشپزخانه (مانند آماده‌سازی مواد غذایی) بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می‌شد.

 

انواع کابینت

کابینت‌ها بسته به نوع مواد خام تولید، به کابینت‌های تولید شده از فلز، چوب، ام‌دی‌اف، های گلاس، پی‌وی‌سی، ممبران یا وکیوم، روکش چوب یا ترکیبی تقسیم می‌شوند.

از نظر نوع استفاده نیز کابینت‌ها به دو گروه کابینت آشپزخانه و کابینت روشویی (مخصوص سرویس بهداشتی) تقسیم می‌گردند. مواد اولیه تولید کابینت‌های سرویس بهداشتی عموماً از پی وی سی می‌باشد. زیرا این ماده در مقابل رطوبتمقاومت کافی دارد.